Ці помилки, здатні перетворити ваші фінансові проблеми в катастрофу

Якщо ви знаходитесь у фінансовій ямі, важливо уникати дурниць, щоб не заритися ще глибше, інформує Ukr.Media.

Брати мікрокредити

Можливо, ідея взяти невеликий кредит у мікрофінансовій організації здасться вам привабливою. Такі компанії вміють себе рекламувати та дійсно видають гроші практично всім підряд. І здається, що це саме те, що вам потрібно: отримати невелику суму, ніяк не підтверджуючи свою платоспроможність. Віддавати такий кредит треба швидко і в строк. У першу чергу через великі відсотки.

Крім того, мікрокредит — найпростіший спосіб викликати до свого порогу колекторів. Компанії охоче продають їм борги, як тільки прострочення перевищує 90 днів: далі мікрокредит не приносить справжнім власникам грошей, прибутку.

Переставати оплачувати ЖКП

Коли грошей немає, логічно шукати, від яких регулярних платежів можна відмовитися. Комунальні послуги часто потрапляють в цей список, але робити так не варто.

Якщо вам здається, що у цих організацій немає ніяких важелів, щоб на вас впливати, це не так. Через деякий час несплати вам почнуть нараховувати пеню. Ще через деякий час ви ризикуєте залишитися без гарячої води, газу, електроенергії. Зрештою, як крайня, але можлива міра вас можуть виселити. Так що краще не розглядати цей спосіб «економії» серйозно.

Нераціонально використовувати кредитку

Кредитна картка дає відмінну можливість «перехопити» невелику суму до зарплати. Але цей спосіб підходить тільки людям з регулярним доходом нормального рівня. Для виходу з фінансової ями такий варіант рятівним не буде.

Користуватися карткою можна, але тільки після ретельних підрахунків.

Чого робити точно не варто, так це створювати ситуації, при яких ви не встигнете погасити борг до закінчення пільгового періоду. До цього моменту вам треба буде повернути тільки те, що взяли. Після банк почне нараховувати відсотки, і фінансове навантаження зросте.

Брати побутові кредити на непотрібні речі

Здається, попередні пункти вже повинні були навести на думку, що кредити для тих, у кого є проблеми з фінансами, — зло. Варто закріпити цю ідею ще в одному аспекті.

Побутові кредити видаються як можливість купити те, що не можеш собі дозволити. Лише фокус у тому, що ви не можете собі цього дозволити.

Ви купуєте дорогу для вас річ ще з більш високою ціною — з урахуванням відсотків.

Звичайно, це справа хазяйська — вирішувати, чи витрачати гроші на не дуже корисну покупку, знімаючи їх з важливих статей витрат. Але розумною таку стратегію точно не назвеш. Навряд чи варто чекати, що при такому підході ваше фінансове становище покращиться. У кращому випадку у вас вийде не сильно погіршити його.

Вплутуватися в сумнівні фінансові авантюри

Коли грошей немає, багато хто починає шукати легкі способи заробітку і вкладають буквально останні у лотереї, азартні ігри та піраміди. Не варто сподіватися на раптове багатство.

Припиняти вести бюджет

Коли грошей категорично не вистачає, здається, що і рахувати їх не потрібно. Адже і так зрозуміло, куди які суми витрачаються, зайвого все одно не можна купити.

Але саме в цій ситуації вести облік витрат і прогнозувати витрати, особливо великі, життєво необхідно. Так, інформація у ваших таблицях або блокнотах оптимістичною не буде. Але точно, а не приблизно знати реальний стан речей зовсім не завадить.