У Мережі порівняли заробітні плати українських “заробітчан” у Польщі та Чехії

У яких країнах Європейського Союзу, трудовим мігрантам з України можуть запропонувати високі зарплати

Про те, що всупереч пандемії коронавірусної інфекції, в Європі помітна серйозна нестача певних спеціальностей, і іноземні наймачі воліють шукати кандидатів саме в нашій країні, розміщуючи вакансії на різних рекрутингових ресурсах, пише “Європейська правда“.

З доступних для “заробітчан” країн, найбільше працівників не вистачає в Польщі та Чехії. Наприклад, в Чеській Республіці, наперекір спаду в економіці та зупинці підприємств, не можуть самостійно відшукати необхідну кількість працівників у багатьох галузях промисловості — тільки у квітні поточного року, було не закрито 350 000 вакансій, і були потрібні: муляри, Покрівельники, теслі, зварювальники, сантехніки та робітники на промислове виробництво.

Через дефіцит робочої сили, наймачі Чехії підняли розмір заробітної плати, в надії відшукати нових співробітників, гарантуючи середню зарплату в 1 389 євро(майже 44 000 гривні за курсом НБУ), а мінімальну в 598 євро або близько 19 000 гривень за офіційним курсом НБУ(до сплати всіх податків).

Також, через брак у Польщі робітників у промисловій і будівельній сфері, співробітників логістичних компаній, слюсарів і зварників, а після пом’якшення карантинних обмежень, і обслуговчого персоналу в готелях і ресторанах, мінімальна заробітна плата, до сплати податків, збільшилася до 612 євро(близько 19 000 гривень за курсом НБУ), що лише на 15 євро менше, ніж у Чехії.

Зарплата. Фото: eurointegration.com.ua

Таким чином, українські трудові мігранти, зможуть отримувати в Польщі як мінімум в три рази більше, ніж у своїй рідній країні: офіційна заробітна плата в Україні – 6 500 гривень.