У цей день не можна сперечатися: велике свято 5 вересня, головні заборони

Свята, прикмети, заборони та історичні події 5 вересня 2021 року

В день 5 вересня весь світ відзначає День запізнень, Всесвітній день бороди, Міжнародний День благодійності, а також Міжнародний день бекону. Про це розповідає інформаційний портал Стіна.

Православні всього світу в цей день шанують пам’ять мученика Луппа Солунського. У народі це свято має й інші назви – “Брусничник”, “Луппа”, “Лупенські морози”.

У цей день заборонено забирати знайдені на вулиці гроші. Предки вірили, що краще їх кинути у водойму, щоб прийшло багатство і примножилися кошти. Заборонено сваритися і лаятися в цей день.

Народні прикмети:

  • якщо заморозків ще немає, то і вересень буде теплим;
  • якщо журавлі відлетіли в теплі краї, то незабаром настане зима.

У день 5 вересня свої іменини відзначають Єфрем, Луппа, Іван, Іреней, Федір, Микола і Павло.

Варто відзначити, що в цей день в Америці святкують День вдячності франшизі, День сирної піци, в Індії — День вчителя, в Єгипті — інженера, в Данії — День підняття прапора на честь військовослужбовців, а в Албанії — День канонізації матері Терези.

Історичні події 5 вересня

У 1666 році закінчилася відома Велика лондонська пожежа, який тривав чотири дні. У пожежі згоріло 13 200 будинків і понад 80 церков. У 1698 році Петро перший ввів податок на носіння бороди.

У 1862 році англійські астронавти досягли рекордної висоти на повітряній кулі, що склала 9 000 метрів. 1885 році вперше встановили бензиновий насос. У 1944 році був підписаний договір між трьома країнами — Бельгією, Люксембургом і Нідерландами, який називали Бенілюкс. Правда чинності набрав лише в 1960 році.

У 1972 стався теракт під час Мюнхенської Олімпіади. У 1980 році відкрили найдовший залізничний тунель у Швейцарії, який склав 16 кілометрів.