Українців порадували ще одним підвищенням пенсій у грудні: хто отримає майже на тисячу більше

Розмір пенсійних виплат в нашій країні, в найближчі місяці, знову перерахують

Те, хто в Україні, з грудня поточного року, може розраховувати на підвищення з 1,934 тисячі до 2,027 тисячі гривень, і які громадяни похилого віку отримають набагато більші суми надбавок, випливає з постанови Кабміну Про затвердження держдбюджету-2021, опублікованому на офіційній сторінці ПФУ.

Варто уточнити, що перерахунок безпосередньо пов’язаний зі збільшенням ПМ(прожиткового мінімуму), і найскромніші суми отримають ті, хто і так існує на мінімальну пенсійну виплату. Втім, згідно з нормами пенсійного законодавства, і максимальний розмір пенсії обмежена 10 мінімальними, тобто, ті, у кого гранично можлива пенсія, з 1 грудня отримуватимуть не 19, 34 тисячі, а 20, 27 тисячі гривень.

Відзначимо, що в подібній максимальній виплаті можуть бути впевнені лише ті громадяни України, які мали заробітну плату значно перевищує середню, і мають необхідні 35 років офіційного трудового стажу. Однак, це занадто невеликий відсоток громадян похилого віку з великою пенсією – інші пенсіонери, в середньому, отримують близько 3,5 тисячі гривень.

Нагадаємо, що розмір пенсійної виплати в Україні розраховується за певним алгоритмом: середня заробітна плата по країні, період в 3 роки, множиться на співвідношення заробітної плати пенсіонера до середньої, і знову множиться на роки страхового стажу, і знову на 1 відсоток. В результаті таких нехитрих підрахунків, українець, в кращому випадку, отримує тільки 29 відсотків від свого звичного заробітку до виходу на заслужений відпочинок.