Україну чекає ще дві хвилі тепла: синоптик озвучив детальний прогноз

У жовтні в Україні очікується ще два періоди потепління. Їх можна назвати бабиним літом.

Про це розповів OBOZREVATEL народний синоптик Леонід Горбань. За його словами, хвилі тепла прийдуть у країну 10-15 і 21 жовтня.

Згідно з погодними графіками Горбаня, перша половина жовтня буде набагато теплішою, ніж друга половина вересня.

Так, у центральних регіонах України перше бабине літо настане з 10 по 15 жовтня. Вдень повітря прогріється до +19…+21 градуса.

Друге бабине літо буде коротким – всього один день, 21 жовтня. Тоді стовпчик термометра підніметься до позначки +15…+17 градусів.

Прогноз погоди Леоніда Горбаня на жовтень 2021 року для центру України

Дати потепління на півдні України фактично збігаються з датами для центру. Перше очікується 13-14 жовтня з температурами на рівні +18…+21 градус, друге – 21 жовтня з +14…+16 градусами.

Прогноз погоди Леоніда Горбаня на жовтень 2021 року для півдня України

Як писав OBOZREVATEL, у найближчі кілька днів в Україні очікується різке похолодання, на поверхні ґрунту заморозки. Оголошено І рівень небезпеки, жовтий.

Про те, якою буде погода цієї осені розповіла завідувач відділу кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН Вазіра Мартазінова.

Вересень

За прогнозами Мартазінової, в Україні найближчим часом знову потеплішає, температура повітря може піднятися до +26…+27 градусів.

“Зараз температура все одно підвищиться. Ми даємо верхню межу, яку розраховуємо, до +26…+27 в окремі дні. Потім до 10-го, 13-го, 16-го числа, до середини місяця, ми очікуємо зниження температури. Але воно не буде катастрофічним”, – сказала Мартазінова.

За її словами, в середині вересня температура повітря вночі становитиме близько + 5, а вдень +13…+15. Наприкінці місяця температура підвищиться до +15…+17 градусів.

Жовтень

На початку жовтня очікується незначне короткочасне похолодання: вдень температура опуститься до +10…+13 градусів.

За даними Мартазінової, до 10 жовтня температура повітря становитиме +15. Потім різко похолодає, вдень буде на рівні +5…+7, а вночі опуститься до -5.

“Друга частина жовтня буде дуже нестійкою. Різкі похолодання, різкі потепління. Наприкінці місяця – похолодання”, – сказала синоптик.

Листопад

На початку листопада температура повітря очікується близько нуля вдень і до -5 вночі, що для цього періоду є нормою.

“Наприкінці листопада температура буде доходити до +14…+15 градусів, а під кінець місяця – все, пішла зима”, – сказала метеоролог.