В Україні почнуть по-новому рахувати середню заробітну плату: що зміниться

В Україні вирішили змінити принцип розрахунку середньої заробітньої платні

Принципи розрахунку середньої заробітної плати затвердили представники Кабінету Міністрів України під час чергового засідання 1 вересня. Така інформація з’явилася на офіційному порталі Міністерства економіки.

Отже, річ у тому, що тепер в середню заробітну плату в Україні будуть вписувати та премії, і інші заохочувальні доплати до основного доходу. До цього моменту враховувалася тільки сама ставка, а не різні премії й надбавки.

Ситуацію також прокоментувала заступник міністра економіки Світлана Глущенко. На її думку, та система розрахунку, яка діяла до змін, насправді досить складна. Особливо нелегко її було використовувати, як вважає експерт, компаніям з великою кількістю персоналу. Тепер же завдяки нововведенням процес стане простіше, і менше спірних ситуацій.

Більш того, це рішення Уряду також означає, що роботодавці повинні будуть перерахувати середню зарплату своєму персоналу. Йдеться про нову систему з урахуванням премій і виплат за підсумками роботи за певний період згідно з правилами, що діяли з 12 грудня 2020 року.

Слід підкреслити, що рівень середньої заробітної плати насправді впливає на багато виплат. Наприклад, чимало соціальних виплат залежать від цього показника. Також при оформленні пенсії громадянину будуть вираховувати його середню заробітну плату. У Пенсійному фонді України вже не раз пояснювали, що середній рівень зарплати впливає на майбутню виплату в старості не менше, ніж страховий стаж. Адже при зарплаті в умовні 6 тисяч гривень не вийде заробити на пенсію в 10 тисяч.