В Україні встановили нові карантинні правила в дитсадках, експертка оцінила ефективність

Міністерство охорони здоров’я України затвердило нові карантинні правила в дитячих садочках, відповідно до яких дітям мірятимуть температуру лише при вході, а у разі хвороби їх ізолюватимуть в окреме приміщення. А працівники можуть перебувати під час занять у групах без масок.

У коментарі завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Алла Волоха зазначила, що такі правила можуть бути ефективними. За її словами, варто було б подумати і про вакцинацію працівників, – пише OBOZREVATEL.

Правила для дітей

Відповідно до затверджених правил, температуру дітям будуть міряти лише при вході, хоча раніше це треба було робити кожні чотири години. Якщо у дитини є ознаки ГРВІ або температура вище +37,2, то її доведеться ізолювати в окреме приміщення та повідомити про це батьків.

Дітей приймати в садочок та забирати додому батькам дозволено лише на території, не в приміщенні. Якщо буде погана погода, то дозволяється пропускати дорослих в прийомні приміщення або роздягальні. Проведення батьківських зборів офлайн забороняється.

Відео дня:

“Більш серйозні заходи запровадити буде складно і, як на мене, не зовсім потрібно. Такі от правила теж можуть працювати ефективно. Якщо батьки будуть дотримуватися маскового режиму і дистанції, то за необхідності можна і влаштовувати збори, не думаю, що це в садочку дуже часто роблять”, – сказала Волоха.

Окрім того, вона вважає за необхідне, щоб працівники були вакциновані, це б зменшило ризики спалаху коронавірусу в колективі.

Дітям мірятимуть температуру при вході у садочок.

Правила для дорослих

Вихователі та інші працівники закладу не повинні приходити на роботу, якщо у них погане самопочуття. При вході їм вимірюватимуть температуру. Маска обов’язкова під час ходьби між приміщеннями, однак її можна знімати під час групових занять. При спілкуванні дорослих один з одним також повинна бути маска.

Окрім того, усім заборонено перебувати у садочку в вуличному взутті, а в дитячих кімнатах доведеться прибрати всі м’які іграшки. Приміщення треба провітрювати протягом 15 хвилин перед відкриттям і робити це періодично протягом дня.