В Україні збираються позапланово підняти мінімальну пенсію до 3 тисяч гривень

Стало відомо, коли та на які надбавки можуть розраховувати пенсіонерам

В Україні очікується підвищення мінімальної пенсійної виплати до 3 000 гривень для деяких категорій пенсіонерів.

Така інформація з’явилася на офіційному порталі Міністерства соціальної політики. Стало відомо, коли відбудеться таке підвищення.

Варто підкреслити, що це підвищення очікується вже з 1 жовтня 2022 року, проте воно позапланове. Річ у тому, що це не пов’язано з індексацією, пунктами Державного бюджету на наступний рік або ж підвищенням мінімальної заробітної плати. В той самий час документ про мінімальну пенсію в 3 000 гривень вже з’явився у вільному доступі для обговорень.

Так, в Міністерстві соціальної політики пояснили, що це підвищення, яке пропонується ввести у 2022 році, є продовженням президентської програми. Йдеться про соціальний захист тих громадян, які вже не можуть заробляти собі на життя за допомогою роботи. Згідно з текстом документа, мінімальну пенсійну пенсію в 3 000 гривень пропонується ввести для громадян, які старше 70 років. Тобто, якщо людина отримує менш як 3 000 тисяч, то їй доплачуватимуть стільки, скільки потрібно до цієї суми.

Зрозуміло, що мова йде про пенсіонерів з повним страховим стажем. Нагадаємо, що це 30 років для жінок і 35 років для чоловіків. Звичайно, важливо пам’ятати про те, що мова йде про офіційне працевлаштування, при якому є відрахування до державного бюджету. Якщо ж громадянин працює без офіційного оформлення, то страховий стаж йому зараховувати не будуть, а значить – менше шансів на більш гідну пенсію в майбутньому.