ВЧЕНІ ДОВЕЛИ, ЩО СОБАКИ РОЗПІЗНАЮТЬ ЛЮДЕЙ, ЯКІ НЕ ВАРТІ ДОВІРИ

Коти чи собаки? На цю тему можна сперечатися вічно. Проте став відомим один факт про собак, який може вплинути на ваше рішення. Чи замислювались ви колись про те, чи довіряє вам ваш собака?

Недавнє дослідження показало, що собаки вміють визначати надійність людини. Виявляється, що собаки можуть попередити нас про те, з ким варто бути обачнішим.

Дослідження проводив вчений Акіко Такаока з Кіотського університету. Він із колегами хотів дізнатися, чи повірить собака людині, яка їй явно бреше. Експеримент проводився у 3 етапи, щоб зрозуміти, як швидко тварина зможе визначити, що перед нею ненадійна людина.

Група вчених стверджує, що це дослідження дуже важливе для подальшого вивчення поведінки собак. Воно показує нам, що собаки набагато охочіше взаємодіють із чесними людьми, додає Джон Бредшоу з Брістольського університету.

У ході експерименту господар собаки спочатку вказував на контейнер з їжею. Тварина підбігала до нього. Потім людина вказувала на порожній контейнер. Собака вірив і слідував за жестом.

Вже було відомо, що собаки цікавляться об’єктами, на які вказує господар. Іншими словами, вони вірно витлумачують людські жести. Але виявилося, що, якщо жести непослідовні, собака стає нервовим і напруженим.

До найвіддаленішого, порожнього контейнеру не підійшла жодна тварина. Наступного разу вони не повірили обману. В експерименті взяли участь 34 собаки, і всі вони показали однакові результати, повідомляє журнал Animal Cognition. Собаки використовують свій попередній досвід, щоб визначити, чи варто довіряти людині.

Такаока планує провести подібний експеримент із вовками – найближчими родичами собак. Поки ж поточне дослідження показало, що собаки проявляють цікавість до нових речей, але швидко роблять висновки, чи варто продовжувати довіряти людині.

Розширені дослідження показали, що собаки також розуміють, які відносини у їх господарів з іншими людьми. В експерименті власники собак просили незнайомців про допомогу. Після цього людям пропонували пригостити собаку. Поведінка тварин здивувала всіх.

Домашні улюбленці відмовились від частування з рук тих, хто поводився грубо з їх господарями. Вони вважали за краще, щоб їх пригощали ті, хто допомагав. Собаки з меншим бажанням, але все ж брали ласощі у людей, які проігнорували прохання. Однак грубі й агресивні учасники експерименту так і не змогли завоювати довіру.

Інше незалежне дослідження показало аналогічні результати: собаки відмінно зчитують соціальні норми. Вони точно так само уникали людей, які погано поставилися до їхніх господарів.

Раніше було доведено, що собаки зчитують наші жести і міміку. Тепер ми знаємо про цих тварин ще більше. Вони можуть розшифрувати наші жести, щоб зрозуміти, чи варто слідувати нашим підказкам. Проте дослідження показують, що собаки в основному живуть сьогоденням, «замислюючись» про минуле чи майбутнє тільки у нестандартних ситуаціях.

Але якщо ви часто обманюєте собаку, вона не буде вам довіряти і підкорятися. А якщо собака не любить ваших друзів, можливо, щось не так із вашою дружбою?

Джерело: vsviti.com.ua