Велике свято Яблучний Спас: що категорично заборонено в цей день

19 серпня віруючі східного обряду відзначають велике свято Яблучний Спас

Яблучний Спас перші ворота осені, ось і літо підійшло до кінця, вечори вже прохолодні і свіжі, хоч тепло ще не збирається залишати нас. Православні віряни 19 серпня щорічно відзначають свято Яблучного Спаса. Цей день прийнято називати Преображенням Господнім.

Цей день символізує початок осені, природа одягає Осіннє вбрання, яскраво-жовті, червоні, з брунатним відблиском. Також цей день символізує стиглість плодів, зокрема яблук, які освячують в цей день в храмах.

Віруючі йдуть до церкви і несуть кошики з яблуками, виноградом, грушами, вершками, медом, хлібом і пісною випічкою.

Не можна в цей день освячувати м’ясні продукти, яйця, алкоголь, сир.

Яблучний Спас вважається одним з 12 найбільших християнських свят. Як в Україні віддається шана яблукам, так в Єрусалимі віддається шана винограду, який дозріває в цю пору року.

Вважалося, що їсти яблука до цієї дати було не можна і тільки після того, як освятили їх в храмі, можна було ласувати новим урожаєм.

Для цього дня існує багато заборон. У цей день не можна виконувати важку роботу, займатися будівництвом, працювати в полі, по дому, і на городі.

Також існує заборона на заняття рукоділлям на Шиття, прання і прибирання. Навіть вбивати і проганяти комах є поганою прикметою. На Яблучний Спас не можна купатися у водоймах, влаштовувати галасливі гуляння, розпивати алкоголь і вживати м’ясо, молоко і жирну тваринну їжу.

У це свято не можна лаятися, сваритися, говорити за очі, і шкодувати на милостиню.

Як і в інший свята треба прощати всі образи. З добрими думками і тихою вдячністю Богу за природні дари слід прожити цей день.

Цікаво, що раніше вважалося, що освячені в цей день фрукти і овочі мають цілющу силу, тому відразу після храму, яблука та інші страви давали їсти в першу чергу дітям і старим людям.