Весільні річниці та їх назви від 0 до 100 років: що прийнято дарувати

День одруження називають зеленим весіллям. Його символ – листя мирту у вінку нареченої. Прийнято широко відзначати срібне та золоте весілля як дві знаменні віхи сімейного життя. За матеріалами 1+1 

Але їх набагато більше.

 Отже, назва весіль:

1 рік – ситцеве або марлеве весілля

Це натяк на те, що протягом першого року спільного життя пара надзвичайно активна у лiжку, що й веде до зношення ситцевої постільної білизни до стану марлі. У цей день випивають пляшку шампанського, залишену спеціально з весілля. На святкування ситцевого весілля обов’язково запрошуються свідки і найкращі друзі, а також батьки. Що прийнято дарувати: молодята дарують один одному ситцеві хустинки, а гості – комплекти постільної білизни, фартухи і подушечки у вигляді серця.

Паперове весілля-2 роки

Другий рік – перевірка терпіння і терпимості молодої сім’ї. Дуже часто до другої річниці в сім’ї з’являється малюк, і дуже важливо бути добрішими один до одного, щоб будувати дружну і міцну сім’ю. Папір – символ слабкості, тому тільки від чоловіка з дружиною залежить, чи зможуть вони зберегти рівновагу шлюбу. Хороший подарунок на паперове весілля –  дорогий сімейний фотоальбом, ексклюзивний блокнот, хороші книги, квитки на концерт з популярною знаменитістю або на хороший спектакль.

3 роки, 3 річниця весілля – Шкіряне Весілля

3 роки спільного життя. Сім’я начебто міцна, але зміни в ній все ще відбуваються, відносини продовжують змінюватися як шкіра. Найкращий подарунок на шкіряне весілля – це якісне чоловіче портмоне зі справжньої шкіри або вишуканий шкіряний гаманець . Також на шкіряну річницю весілля в якості елегантного подарунка зі смаком можна презентувати красиві вироби із кришталю.

4 рік, 4 річниця весілля – Льняне Весілля або ж Воскове весілля

4 роки разом. На святковому столі обов’язковим атрибутом повинні бути  красиві свічки. Як перевірка подружніх відносин у день річниці запалюється парна свічка, яка повинна горіти в кімнаті протягом усього дня. Чудовий подарунок на річницю лляного весілля – це красива скатертина на святковий стіл. Або ж може бути  плед, ошатний комплект постільної білизни, шикарне покривало, ароматичні свічки. Цілком доречним подарунком на лляне весілля будуть предмети побутової техніки – пральна машина, мікрохвильова піч або кухонний комбайн.

5 років, ювілей весілля – Дерев’яне Весілля

Дерево символізує міцність сімейних відносин, це вже не ситець, не папір і навіть не шкіра. У цей день гості приносять подружжю дерев’яний посуд, ложки, шкатулки, дрібні предмети меблів. Чоловік сам повинен зробити який-небудь дерев’яний виріб для будинку, щоб довести, що він не розучився працювати руками. А дружина, в свою чергу, покриє цей виріб лаком на доказ своєї жіночої поступливості. Найкращий подарунок на перший весільний ювілей молодої сім’ї – це красива меблі з дерева – ліжко або диван, крісло або сімейний стіл.

6 років, 6 річниця весілля – Чавунне Весілля

6 років шлюбу. Чергова криза в подружніх стосунках. Чавун, не дивлячись на свою зовнішню міцність і вагу, дуже крихкий метал, який може тріснути від будь-якого удару. Відносини молодих, незважаючи на чималий термін, необхідно підтримувати як і вогонь сімейного вогнища. Гості можуть подарувати чавунні горщики, сковороди, а дружина обов’язково повинна спекти в чавунному посуді якусь сімейну фірмову страву, щоб довести свою спроможність як господині будинку.

6,5 років, весільна дата – Цинкове Весілля

6, 5 років після одруження. Ці роковини нагадують, що і на шлюб, як і на оцинкований посуд, треба з часом наводити глянець. Кризи вже позаду, тому основним завданням сім’ї стає облаштування будинку. Гості дарують молодим набори посуду, каструль, які-небудь корисні кухонні набори.

7 років– Мідне Весілля

7 років після початку спільного життя. Перша благородна і упевнена річниця. І хоч мідь і не настільки міцний метал, але все-таки благородний. Подружжя обмінюється мідними обручками або монетами – символом дзвінкого щастя, родичі і друзі дарують мідний посуд і прикраси. Подаровані обручки носяться подружжям протягом усього ювілейного року. Кращий подарунок на річницю мідного весілля – столове срібло, набір столового приладдя. Також в дату мідного весілля буде добре, якщо чоловік подарує дружині одну або кілька монет з таких дорогоцінних металів, як золото, срібло або платина, а дружина у відповідь теж подарує чоловікові хоча б залізний долар або євро.

8 років, 8 річниця весілля – Жерстяне Весілля

8 років спільного життя. Міцність сім’ї підвищується з роками, тому символом стає метал – міцна, але гнучка структура. В не ювілейну річницю жерстяного весілля можна зробити широкий жест і подарувати подружжю гроші, щоб вони могли купити самі все, що захочуть. А подарувати побутову річ, наприклад, набором ложки, каструлі або інших побутових дрібниць без гострих кутів.

9 рік, 9 річниця весілля – Вербове, Вербне або ж Фаянсове Весілля

На дев’ятиріччя спільного життя настають якісь критичні моменти, які слід пережити, тому шлюб може легко дати тріщину, як фаянс. За іншою версією: сімейні відносини стають міцнішими, як хороший чай – і фаянсові чашки, наповнені чаєм, є символом краси сімейних відносин. Що прийнято дарувати: посуд із фаянсу, порцеляни, кришталю і простого скла.

10 років, круглий весільний ювілей – Трояндове або ж Олов’яне Весілля

Десятиліття спільного життя. В цей день чоловік дарує дружині букет, який нагадує їй її весільний букет. Крім того, обов’язкові подарунки з яскраво-червоних троянд, які говорять про кохання, яке вже пройшло випробування десятьма роками сімейного життя і яке не боїться ні шипів, ні життєвих перешкод. У річницю трояндового весілля головний подарунок – червоні та рожеві троянди, букет яких з 7 штук і більше. Чоловік обов’язково повинен урочисто вручити своїй коханій дружині, а запрошені гості, які гуляли ще в день весілля, повинні танцювати парами і з трояндами в руках.

11 років, 11 річниця весільної дати – Сталеве Весілля

11 років спільного життя. Відлік нового десятиліття сімейного життя показує, що відносини загартувалися, стали міцнішими і міцнішими. У річницю сталевого весілля в якості самого популярного і кращого подарунку найкраще дарувати вишукані ювелірні прикраси, ліжка і стільці зі сталі, з заліза, автомобіль, мотоцикл.

12 років – нікелеве весілля

Блиск нікелю вказує на необхідність освіжити блиск стосунків. Що прийнято дарувати: блискучі нікельовані вироби – наприклад, посуд.

13 років – мереживне весілля

На 13 році подружнього життя необхідно особливо цінувати шлюб, тому що він такий же тонкий, як мереживо. Що прийнято дарувати: вироби з мережива або тонкої вовни.

14 років – агатове весілля 

Агат є символом благополуччя, здоров’я і процвітання. Шлюб, який проіснував до агатового весілля, можна назвати благополучним і міцним. Такому шлюбу не страшні ніякі перешкоди. Що прийнято дарувати: прикраси з агату, фігурки зі слонової кістки.

15 років – скляне весілля

Назва свідчить про чистоту і ясність відносин подружжя. Що прийнято дарувати: вази, келихи, салатниці з кришталю і скла.

18 років – бірюзове весілля

Яскравість бірюзи – символ закінчення складних і кризових ситуацій, пов’язаних з дорослішанням дітей. Що прийнято дарувати: подружжя обмінюється прикрасами з бірюзи.

20 років – порцелянове весілля

Вважається, що за 20 років весь подарований на весілля посуд розбився, отож настав час його оновити. Що прийнято дарувати: чашки, тарілки, сервізи з порцеляни.

25 років – срібне весілля

Ця дата символізує і дорогоцінний досвід, накопичений за роки спільного життя, і посріблені сивиною скроні подружжя. Що прийнято дарувати: чоловік і дружина обмінюються срібними обручками.

30 років – перлинове весілля

Перли є символом чистоти і бездоганності відносин чоловіка і дружини, які прожили разом 30 років. Що прийнято дарувати: чоловік підносить дружині намисто з 30 перлин.

35 років – коралове весілля

Корали мають властивість швидко розростатися і утворювати коралові рифи. Тому і на коралове весілля у молодят повинна вже бути величезна сім’я, з безліччю онуків. Що прийнято дарувати: прикраси з червоних коралів.

40 років – рубінове весілля

Символом є рубін – камінь вогню і любові. Його колір – колір крові, а значить, і відносини між подружжям “кpовні”. Що прийнято дарувати: чоловік і дружина можуть інкрустувати рубін в обручки.

45 років – сапфірове весілля

Роки велять подумати про здоров’я, а сапфір, за повір’ями, камінь-цілитель, що надає сили для боротьби зі втомою і хворобами. Подібно до цього каменю подружжя повинне оберігати і захищати один одного. Що прийнято дарувати: вироби з сапфірами.

50 років – золоте весілля

Золото є символом сталості, благородства і мудрості. Тільки любов, відданість і повага подружжя допомогли досягти цієї дати. Що прийнято дарувати: в цей день дуже часто старі обручки замінюють новими. Їх передають неодруженим внукам і правнукам як сімейну реліквію.

55 років – смарагдове весілля

Діти зазвичай влаштовують свято для стареньких батьків. Що прийнято дарувати: прикраси зі смарагдом.

60 років – діамантове весілля

Діамант – найтвердіший камінь. Це означає, що вже ніхто і ніщо не в силах розірвати такий тривалий шлюб. Що прийнято дарувати: чоловік дарує дружині прикраси з діамантом.

65 років – залізне весілля

Назва весілля вкотре символізує міцність шлюбу. Що прийнято дарувати: вироби із заліза.

70 років – благодатне або вдячне весілля

У цей день подружжя отримує велику подяку за те, що дало життя всій сім’ї. Що прийнято дарувати: діти і внуки дарують ювілярам все, що ті забажають.

75 років – коронне весілля

Назва означає, що ювілей весілля вінчає сімейне життя.

80 років – дубове весілля

Назва ювілею весілля очевидна, адже дуб – символ довголіття.

90 років – гранітне весілля

Щоб відзначити гранітне весілля, молодята повинні мати богатирське здоров’я.

100 років – червоне весілля

Найнереальніша дата – це 100 років, але вона існує, а значить, є люди, яких по праву можна назвати ветеранами подружнього життя. Що прийнято дарувати: подружжю приносять квіти і речі червоного кольору, а також роблять святковий стіл.

Які річниці весілля не відзначаються

16 і 17 років весілля

19 років весілля

28 років весілля

32 і 33 роки

36 років

41-43 річниці весілля

51-54 роки весілля

56-59 річниці весілля

61-64 весільні річниці

66-67 років весілля

68-69 річниці