Вимірюємо тиск за допомогою лінійки: цей спосіб стане в нагоді всім

Хочу розповісти вам про те, як виміряти тиск без тонометра самому собі і іншим людям.

Не у всіх вдома є тонометр. Звичайно, якщо у вас гіпертонія або схильність до частих коливань тиску, такий прилад просто необхідний. Але все ж можна обійтися і без нього.

А якщо вам стало погано на роботі або на вулиці, в театрі? Що робити? Мати три прилади – вдома, на роботі і в сумочці?

У мене як раз три на всі випадки, тільки це не тонометр, а звичайна канцелярська лінійка і гаєчка на ниточці.

Я вам розповім, як працює цей прилад.

Як виміряти тиск лінійкою

Спочатку розберемося, як виміряти тиск самому собі.

Беремо будь-яку лінійку – пластмасову, дерев’яну, залізну – не важливо. Ще нам буде потрібно звичайна гаєчка або кільце, в принципі будь-який предмет. Я на роботі використовую звичайну канцелярську скріпку. До гаєчки (кільця, скрепки) прив’язуємо невелику мотузочку – звичайну нитку довжиною приблизно 20 сантиметрів.

Сідаємо зручно на стілець, кладемо на стіл витягнуту вперед руку (самому зручніше міряти тиск на лівій руці). Прямо в одязі, вона абсолютно не заважає. Кладемо на руку лінійку так, щоб початок поділів знаходилося в місці згину ліктя.

Беремо правою рукою мотузку з гайкою за вільний кінець, заносимо гаєчку над лінійкою в самому її початку і ведемо руку уздовж лінійки, не торкаючись її, до зап’ястя руки.

Дихаємо вільно, не напружуємося, не відволікаємося і не розмовляємо. Рух повільний і плавний. Ось гаєчка раптом ожила і стала розгойдуватися поперек лінійки.

Дивимося на розподіл лінійки в цьому місці. Це і є відмітка першої величини тиску (верхнього). Наприклад, гаєчка захиталася на позначці 12. Значить, тиск ваше 120 одиниць. Як у космонавта

Тепер кладемо лінійку навпаки початком до зап’ястя і ведемо гаєчку вгору до ліктя. Гаєчка захиталася на позначці, що відповідає величині нижнього тиску.

У чому тут фокус? Що говорить наука? Не знаю, але це і не важливо. Адже головне, що працює і все виходить!

Таким же чином можна виміряти тиск лінійкою і іншій людині.

Садимо за стіл з витягнутою рукою, кладемо лінійку на руку і ведемо уздовж неї гаєчку на нитці. Вимірювати зручніше сидячи поруч з протилежного боку столу, але можна і стоячи міряти. Я цим способом користуюся давно і всім співробітникам на роботі міряю тиск при необхідності. Мене навіть прозвали «хірургом».