Випадково почула, як мій молодший брат хвалиться перед другом коханкою. Тепер я винувата, що дружна родина брата розпалася. Бо це я познайомила брата з його новою пасією…

У мене є молодший брат. Мама наша була жінкою з низькою соціальною відповідальністю, тому ростила його, по суті, я. Час минав, ми стали зовсім дорослими. Мені зараз – було трохи за 40, а братові майже 35.

Микола одружився майже відразу після закінчення школи. Це зняло вантаж виховання з моїх плечей, і я зайнялася особистим щастям. Вийшла заміж, народила дітей. З братом бачилися кілька разів на місяць, та на святкуваннях днів народження.

Того разу відзначали його ювілей. Брат замовив кафе. На свято приїхало багато гостей, були веселі тости, запальні танці. Все, як годиться.

Я вийшла на ганок трохи віддихатися після чергового забігу під швидку музику, і стала мимовільним свідком того, як брат хвалиться перед другом своєю коханкою. Розповідь велася в пікантних фарбах. Брат ділився своїми пригодами.

Мені стало не по собі. З невісткою ми були в хороших відносинах і давно один одного знали. Мені подобалося, що Настя доглядає за братом і є для нього справжнім “тилом”. Видно було, що вона його дуже сильно любить. Та й себе не забуває – прекрасно виглядає, стежить за фігурою. Явних причин для походів “наліво” у Миколи не було. У родині достаток, є чудова дочка. Але найгірше для мене було навіть не в самій зраді брата.

Справа в тому, що це я випадково познайомила брата з його новою пасією… Дівчина працювала разом зі мною і була в колективі душею компанії. Завжди весело жартувала, всім допомагала, звертала на себе увагу чоловіків. Але з вигляду не скажеш, що вона була безвідмовна. Вміла ввічливо відшивати, коли людина переходила в бесіді дозволені межі. У цієї дівчини теж була дитина від попереднього шлюбу і на цьому грунті ми з нею трохи зблизилися.

Мій молодший син дружив з її сином і ми навіть ходили один до одного в гості разом з синами.

Під час однієї такої нашої посиденьки прийшов Микола. Так вони і познайомилися. Я потім кілька разів бачила їх разом, але не надала цьому значення. Списувала на випадковий збіг обставин. Тепер же все сходилося.

Я хотіла поговорити з братом про свої підозри, але він відмахнувся. Сказав, що він зі своїм другом пожартував просто. Що я не так зрозуміла. Мені хотілося в це вірити, але факти говорили про зворотне.

Останнім часом Микола різко зайнявся спортом, став краще виглядати і одягатися, стежити за собою. І тут нещодавно несподівано зателефонувала Настя, моя невістка.

Плаче в трубку, каже, що Коля від неї пішов і подав на розлучення. Сказав, що все набридло, і він покохав іншу.

Мені було дуже соромно. Адже це по суті я своїми руками зруйнувала міцну сім’ю і залишила племінницю без рідного батька.

Я досі вважаю себе відповідальною за життя брата. Як і в дитинстві, коли я, за великим рахунком, замінила йому матір.

Можливо, це не правильно, від давно дорослий чоловік, і всі його вчинки і їх наслідки – лише його відповідальність, а зовсім не моя. Розумом я це розумію, але нічого з почуттям провини зробити не можу…