Виявляється, я все життя неправильно готувала рис. Китаянка розповіла секрет: так готують в Китаї

Все життя моя бабуся, мама, а потім і я варила рис наступним чином: насипали в каструлю, заливали в 2 рази більшою кількістю води, а потім варили на середньому вогні, постійно перемішуючи, за 5 хвилин до готовності солили.

Коли я розповіла про це своїй знайомій китаянці, вона схопилася за голову, і сказала, що я кожен раз просто псувала продукт. Вона поділилася зі мною секретом, як правильно його варити, і як це роблять в Китаї

Готуємо рис

Варка рису для китайців є справжнім мистецтвом. Вони дуже трепетно ​​ставляться до своєї головної злакової культури.

Рис повинен бути пухнастим, як пташеня, який тільки що вилупився, і вологим, як морський пісок, – каже подруга.

Спочатку рис необхідно довго промивати у воді, поки вона не стане чистою і прозорою. Це потрібно для того, щоб прибрати всю рисову муку, яка утворюється від тертя зерняток одна об одну.

Борошно з водою утворює клей, через який зернятка злипаються, вода стає занадто густою і не википає до кінця, а рис підгорає, – каже китаянка.

Далі рис необхідно замочити на півгодини, якщо ви варите його влітку, і на годину, якщо взимку. Він набухає, а всередині зберігаються всі поживні речовини, які не будуть загублені при варінні.

Варимо рис

Промитий і замочений рис потрібно залити водою у співвідношенні 1: 1,25. Для готування краще вибирати посуд з товстим дном, а також обов’язково накривати його кришкою.

Кришку не можна знімати, поки рис не буде готовий.

Кришка потрібна для того, щоб зберегти максимум пари в каструлі, бо рис готується саме за рахунок пара, а не киплячої води. До закипання вогонь великий, потім середній, а ближче до кінця – дуже слабкий. Готовність визначаємо по звуку: як тільки вода перестає булькати, зменшуємо вогонь, а коли чутно шипіння, вимикаємо.

Закінчуємо підготовку і подаємо рис

Після того як вогонь вимкнено, кришку не можна піднімати ще 10 хвилин. За цей час продукт доходить до потрібної кондиції.

Ми солимо рис і додаємо масло ще до закінчення готування, так робити не можна. Рис звариться неправильно, він не буде розсипчастим, – каже подруга.

Подається рис трохи теплим з м’ясними і овочевими підливками, які, в свою чергу, зазвичай солять і приправляють досить інтенсивно. Зверху все посипають кунжутом або зеленою цибулею.

А ви знали, що все життя неправильно варили рис? Або ви вже знали про секрет китайців? Діліться в коментарях