Воздвиження Хреста Господнього 2021. Історія свята, головні прикмети і заборони дня

27 вересня православна Церква святкує Воздвиження Хреста Господнього.

Справа в тому, що саме в цей день Хрест Господній, на якому був розп’ятий Ісус Христос, вдалося повернути з довгого полону в VII столітті. На місці здобуття святині навіть побудували християнський храм. У зв’язку з великою значимістю цього дня в історії православної церкви, не все можна сьогодні робити, пише “Апостроф”.

Зокрема, не можна турбувати землю, оскільки вважається, що вона в цей час зсувається на зиму для відпочинку. Не можна копати, вбивати кілки. Раніше в цей день проводилися хресні ходи навколо сіл, а в храмах велися служби з молитвою для майбутнього врожаю.

Також заготовляли на зиму капусту, тому день має ще назву капусник. Православні ж повинні на Воздвиження дотримуватися посту.

До всього іншого, існує повір’я, що саме в цей день закінчується бабине літо, а в подальшому будуть тільки морози до самої весни. У зв’язку з цим, можна спостерігати, як птахи вже починають відлітати в теплі краї, ведмеді залягати в сплячку, а змії зрушуватися під землю.

Варто відзначити, що цей день важливий для православних з тієї причини, що Хрест Господній – являє собою місце смерті і воскресіння Господа нашого Ісуса Христа. Вважається, що саме через страждання Господа на Хресті людство отримало шанс на порятунок.