«Втомився утримувати сім’ю один» – це аргумент? Від чого він втомився? Чоловік уперто веде розмову про те, що дружині треба б виходити на роботу і «допомагати»!

– Чоловік мені вже всі вуха прожужав, – виходь, каже, на роботу, вистачить вдома сидіти! – сумно розповідає тридцятирічна Варвара. – Втомився він, бачте, в поодинці тягти сім’ю! Я йому – а дитину куди? Садка раніше вересня все одно не буде! А він каже – нічого, мати посидить до вересня, вона не проти. Сама пропонує!

У Варвари в родині класична розстановка сил: вона сидить в декреті з дворічним сином, чоловік працює. Живуть в квартирі свекрухи, але окремо від батьків. Робота у чоловіка, на думку Варвари, не сама важка: він менеджер в маркетинговому агентстві.

– Працює в офісі, їде туди з ранку не поспішаючи, нога за ногу коло 11:00 години, – розповідає Варвара. – Вечорами, правда, повертається пізно – у них не прийнято йти по гудку. Начальство спокійне, адекватне, фізично людина не напружується, під носом інтернет, плюшки-кава, відповідальності такий вже величезної немає…

Від побуту чоловік теж практично повністю огороджений – прання, прибирання, готування зараз цілком і повністю на Варварі. Не сказати, що Варвара прямо ідеальна господиня і у неї все блищить, проте практично завжди в будинку відносний порядок, є їжа і чисті шкарпетки.

– І при цьому чоловік веде розмови вже страдні на тему того, як йому важко самотужки утримувати трьох! – зітхає Варвара. – Я, мовляв, втомився. Хоча я не розумію, що зміниться для чоловіка, якщо вийду на свою роботу. Адже він точно так само буде працювати, як зараз…

Гроші Варвара на своїй роботі і до декрету отримувала невеликі, так що кардинально її внесок в сімейний бюджет нічого не змінить. В принципі, вони і зараз живуть непогано, особливо не економлять. Але на все необхідне їм вистачає.

Проте чоловік уперто веде розмову про те, що Варварі треба б виходити на роботу і «допомагати» – років з півтора синові.

Раз у раз, ніби як жартома, приводив дружині в приклад зірок шоу-бізнесу, які починали працювати вже через пару. А після того, як малюкові виповнилося два роки, до цієї теми зводиться практично будь-яку розмову.

Чесно кажучи, виходити зараз на роботу Варвара не надто хоче – не уявляє, як залишити сина. Чоловік же абсолютно не бачить в цьому проблеми – «мати посидить».

– Алла Михайлівна, звичайно, посидить, – зітхає Варвара. – Онука вона любить, і ніколи не відмовляється виручити в разі потреби. Але… По-перше, сидіти вона буде «за своїми правилами», тут без варіантів. Моєю думкою про те, чим годувати, як і скільки гуляти, у що одягати вона ніколи не слухає. А по-друге, потім все життя буде нагадувати, як вона нам допомогла!

Свекруха Варвари – людина непроста, і, хоча зараз у них стосунки нейтральні. Але це зараз. Якщо вони почнуть тісно взаємодіяти з приводу дитини, просто і легко не буде…

Як вважаєте, чи може батько дворічної дитини «втомитися тягти сім’ю поодинці»? Випихати дружину, яка ще не відсиділа офіційний декретну відпустку, це взагалі ні в які ворота.

Від чого він втомився? Вагони ночами не вантажить, у мартена в гарячому цеху не варто, на морозі не працює.