Вже з 1 жовтня: українських водіїв повідомили про важливі зміни на дорогах

У Нацполіції нагадали про важливі зміни з 1 жовтня

Українським водіям нагадали, що їм потрібно робити з 1 жовтня на дорогах з метою безпеки руху. Ролик з’явився на сторінці Національної поліції України в Facebook.

З кожним осіннім місяцем погода на вулиці погіршується, тому зростає ризик дорожніх аварій. Щоб уникнути трагедій, водіїв зобов’язали з 1 жовтня і до 1 травня наступного року на дорогах за межами населених пунктів включати денні ходові вогні або ж якщо вони відсутні на транспортному засобі – ближнє світло.

Як заміну використання габаритних ліхтарів або протитуманних фар забороняється.

Ця вимога до водіїв прописана в пункті 9.8 ПДР України та стосується всіх механічних транспортних засобів.

Це робиться для того, щоб автомобіль могли розрізняти та вчасно помітити водії інших транспортних засобів під час руху по дорозі.

Восени та взимку погіршуються не тільки погодні умови, частіше йдуть сніг і дощ, що призводить до ожеледиці на дорогах, але ще і скорочується світловий день.

Тому, така вимога до водіїв має сенс і спрямована на забезпечення безпеки учасників дорожнього руху.

Це правило введено у 2013 році після затвердження нової редакції ПДР.

Співробітники патрульної поліції України можуть зупинити водія транспортного засобу і якщо вони помітять порушення цього правила, тоді згідно з пунктом 125 КпАП вони зобов’язані зробити водієві попередження.

Хоча за таке правопорушення і не передбачений штраф, водії повинні самі потурбується про безпеку і виконувати дану вимогу навіть при відмінній погоді.