Як «Таврія», але з родзинкою: в Україні помітили унікальний електрокар Kozak

Українськими дорогами роз’їжджає унікальний автомобіль “Козак”, який легко сплутати зі звичайною “Таврією”

З самостійним виробництвом автомобілів в Україні, звичайно, проблема, проте не варто забувати і про праці звичайних автомобілістів, які своїми руками створюють собі машини. Про один з таких, по суті, саморобних автомобілів розповів інформаційний портал “Топжир“.

Повідомляться, що на українських дорогах автолюбителі помітили незвичайну машину, яка називається Kozak EV. Зовні даний автомобіль нагадує бойову класику українського автопрому- “Таврію”, проте загальна у них тільки зовнішність, в технічному сенсі” Козак ” — зовсім інший автомобіль.

Творцями даного унікального автомобіля є ентузіасти, які проживають в Дніпрі. Ще в 2019 році вони запустили стартап, в рамках якого вирішили модернізувати вже зниклу з конвеєрів Заз модель.

Від “Таврії” Kozak відрізняється тим, що він, на відміну від стокової моделі, оснащеної двигуном внутрішнього згоряння, є електрокаром. Усередині нього встановлений електричний двигун, блок управління, а також контролер, перетворювач напруги і акумуляторна батарея. Крім цього, в салоні з’явилася ще й електронна панель приладів. На всі удосконалення пішло близько п’яти тисяч доларів.

Одного заряду акумуляторів цього автомобіля вистачає на 200 кілометрів шляху. Для того, щоб його зарядити досить звичайної 220-вольтової розетки і шести годин часу. Творці проекту навіть проїхали на своєму творінні від Дніпра до Берліна, хоча у них і були запасних акумулятори.

На сьогоднішній день творці проекту випускають Kozak на замовлення, оскільки вже існують бажаючі придбати собі електрокар на основі “Таврії”. Творці випустили вже 50 автомобілів, ще кілька знаходяться в процесі виробництва.