Як випрати зимову куртку на пуху, холофайбері або синтепоні вдома?

Сьогодні ми вам розповімо про те, як правильно прати зимову куртку, щоб не збивався утеплювач.

Як прати пуховик (з наповнювачем «пух/перо»)

Перш за все потрібно поглянути на інформацію, яка написана на ярлику куртки. На ньому повинна бути коротка інструкція про догляд та прання.

Якщо ваша куртка має хутрові елементи, то їх обов’язково слід попередньо відчепити. Якщо ж хутро не знімається, тоді одразу ж після прання потрібно його ретельно розчесати, процедуру слід повторити ще 2-3 рази під час самого сушіння.

Куртки яскравих та світлих кольорів краще не прати самотужки. В такому випадку краще занести її в хімчистку, оскільки хутро може пустити колір.

Перегляньте, чи ви нічого не залишили в кишенях, якщо є можливість, то відстебніть капюшон, акуратно застібніть куртку та виверніть її. Помістіть куртку у пральну машину. Якщо куртка на пуху, то разом з нею потрібно покласти декілька тенісних м’ячиків: вони не будуть давати можливості пуху збитися під час прання.

Для прання краще підбирати рідкі засоби. Налаштовуємо на машинці режим для прання верхнього одягу. А якщо ви не знайшли такий режиму у себе, тоді є альтернатива — режим для делікатних тканин. Температура — 30 градусів, а режим витискання не більше 400-600 обертів.

Коли ж куртка буде випрана, її потрібно ще раз вивернути та покласти на горизонтальну поверхню. Слід пам’ятати, що варто уникати прямих сонячних променів та батареї. Не потрібно прискорювати процес сушіння та використовувати фен, оскільки таким чином ви можете збити пух.

Як прати куртку на синтепоні та холофайбері

Аналогічна ситуація і з куртками на синтепоні чи холофайбері. Режим потрібно поставити делікатний та використовувати рідкий засіб. Температура не повинна перевищувати 30 градусів і викручувати при 400-600 обертах. Сушити такі речі потрібно в горизонтальному положенні, теж обов’язково якомога подалі від батареї!

Зверніть увагу на те, що курточки у яких є різноманітні шкіряні вставки, які змішані з тканиною не варто взагалі прати в машинці. Вони потребують особливого догляду, тому краще здавати такі речі в хімчистку.

Курточки, які містять холофайбер, можна випирати при температурі 30-60 градусів. Також слід знати, що синтепон буває двох видів у куртках: клеєний або зшитий. Бюджетні моделі створюються з клеєного, їх взагалі не варто прати, на відмінно від зшитого, який можна спокійно поміщати в машинку.

Якщо ви завжди будете слідувати рекомендаціям, то ваша курточка точно не втратить привабливості і буде довго вам служити.

А як ви перете такі речі?