Якою буде погода взимку, синоптик попередила про наслідки глобального потепління: “Два різних клімати”

Останні роки зими в Україні були відносно теплими і практично без снігу, але в новому сезоні прогнозують зовсім іншу ситуацію.

Про це сказала в інтерв’ю Парламент.UA синоптик Тетяна Негадайлова.

«Попередньо прогнозуємо, що зима буде. Сезонний прогноз ще не готовий, але попередньо можна очікувати зиму-хоч і не з 30-градусним морозом, але буде менше відлиг і більш тривалий зимовий період», – заявила синоптик.

За її словами, глобальне потепління змінило клімат України. За останні 30 років річна температура в регіонах України піднялася на 1,3 градуса. Хоча багато хто і не надають цьому великої уваги, але на саом справі ситуація дуже серйозна.

Просто згадайте погоду в кінці 80-х і останніх кількох років, і це дійсно два різних клімату. Суворі зими стали рідкістю, якщо і буває температура -20, то це і рідко, і короткий час, буквально один-два дні. І вже два роки, як у нас взагалі не було метеорологічної зими», – підкреслила вона.

За прогнозами експертом, потепління більш ніж на 2,5 градуса може призвести до катастроф. Зараз зміни ще не такі критичні, але все залежить від того, як буде розвиватися цей сценарій надалі, попередила синоптик.