З 1 жовтня в Україні почнуть діяти нові правила оформлення лікарняних: що потрібно знати

У нашій країні зміняться норми, що стосуються “листків непрацездатності”

Про те, що з п’ятниці, 1-го жовтня, українцям оформлятимуть лікарняні тільки вносячи дані в електронну систему МОЗ, без паперових дублікатів, на своїй сторінці в соцмережі Facebook, нагадав голова Комітету ВРУ, відповідального за питання здоров’я нації, Михайло Радуцький.

Радуцький пояснив, що перехід на е-лікарняні відбувся через те, що тільки за 8 місяців 2021-го року, до Фонду соціального страхування України(ФССУ), для виплат за листками непрацездатності, надійшло запитів на суму близько 10 мільярдів гривень, і персонал ФССУ фізично не здатний перевірити понад 10 відсотків звичайних лікарняних. Ще одним фактором, стало те, що в Україні існує розвинена мережа, що займається продажем фіктивних “листків непрацездатності”.

Таким чином, введення е-лікарняних має допомогти в боротьбі з корупцією в медицині, а електронна система дозволить правдиво верифікувати, яку кількість, і кому, той чи інший медичний фахівець виписав лікарняних листів, оскільки з цього моменту, будь-який подібний документ затверджується особистим електронним підписом лікаря.

Нагадаємо, що пробний старт системи електронних лікарняних здійснили в червні поточного року, і, ще 1-го вересня всі медустанови України повинні були оформляти тільки е-лікарняні. Втім, до першого осіннього місяця, тільки 2 200 з 3 000 закладів змогли перейти на електронну систему, що викликало певні затримки до жовтня.