З порогу невістка всучила мамі зошит зі списком вимог і правил, запропонувавши його доповнити. Пункт 1.3 – не відкривати рота, коли не запитують

Мама не могла дочекатися, коли мій брат обзаведеться сім’єю. Іллі стукнуло 30, і мама вже почала прощатися з думкою, що він коли-небудь одружиться і від неї з’їде. Мамині очікування не виправдалися: Ілля і не думав з’їжджати. Навпаки, знайшовши обраницю, він притягнув її до мами, незважаючи на її протести. І почався в маминому будинку кошмар: Оксана відразу прийняла нашу з Іллею маму в штики.

Оксана, кохана мого брата, вже була заміжня. Від першого шлюбу у неї залишилася дочка і дуже неприємний досвід спілкування зі свекрухою. Оксана, навчена подібним досвідом спільного проживання, вирішила не робити тих самих помилок, що і з мамою першого чоловіка. З порогу вона всучила мамі зошит зі списком вимог і правил, запропонувавши його доповнити.

Мама, прочитавши його, засміялася: – А дихати-то мені можна?

Вона просто хотіла розрядити атмосферу, але Оксана тицьнула пальчиком в пункт 1.3: не відкривати рот, коли не питають.

Мама намагалася поговорити з Іллею, щоб вони з Оксаною з’їхали. Ну от самі уявіть: ваш син приводить до вашої оселі жінку з дитиною, яка дає вам подібну бумажульку з правилами. Причому, саме з такими формулюваннями.

Пункт 1.4 – чоловіка годує дружина. Як пояснила Оксана мамі, значить ось що: нехай Ілля поки їй і не законний чоловік, але вона його таким вважає. Тому – чоловік. Якщо мама проти, нехай дивиться пункт 1.3.

Чесно, я сміялася. Комунальні оплачуються порівну, дитина не враховується – так, дитина не миється, не користується електрикою, живучи в повній темряві і без мультиків. Ай да Оксана, ай да молодець!

«Ніяких гостей у власному будинку». Ось прийде до Вас невістка жити і заборонить гостей приводити в свою ж квартиру. А чи буде весілля, такими темпами? З’їжджати Оксана з Іллею відмовлялися. За всі мамині дії не за списком, Оксана роздувала скандал. Тоді мама попросила мене приїхати і допомогти їй виставити нахабних мешканців. І сміх і гріх.

Ми з чоловіком зібралися і приїхали до мами. На що Оксана підняла крик: – Адже ми домовилися – ніяких гостей! Що ви собі дозволяєте? Я збирала речі Оксани, чоловік допоміг зібратися моєму братові. Окупанти були виставлені, світло і гармонія в маминому будинку – відновлені. А знаєте, що найсмішніше? Мама ж і не проти Оксани була, і дитину прийняти хотіла. Але цей список вивів маму. Не знає, мабуть, Оксана приказку: в чужий монастир зі своїм статутом не ходять!