«З якого переляку?»: У РНБО жоpстко відповіли на пропозицію з Німеччини щодо білоруських мігрантів

Секретар РНБО Олексій Данілов жорстко відреагував на ідею експерта із зовнішньополітичних питань фракції Соціал-демократичної партії у Бундестазі Нільса Шміда тимчасово розмістити в Україні мігрантів, які створюють проблеми на зовнішніх кордонах ЄС.

Як повідомляє «Європейська правда», свою реакцію Данілов озвучив після засідання РНБО у середу.

«Прокоментувати дуже просто. У нас на засіданні РНБО ми розглядали цю відповідну заяву пана Шміда. У нас є пропозиція соціал-демократам Німеччини взяти собі додому, скажімо так, по два, по три, по п’ять (мігрантів — Ред.) до себе. Якщо мало місця в Бундестазі, у них там є кабінети, хай вони беруть до себе, і вони там знаходяться. З якого переляку ми маємо їх барти до себе, якщо німці про них мають піклуватися?», — сказав Данілов.

Він наголосив, що така пропозиція прозвучала і він не жартує.

«Дуже дивно, коли німці починають нам розповідати, що нам з цього приводу робити», — сказав Данілов.

Нагадаємо, представник Соціал-демократичної партії Німеччини Нільc Шмід запропонував, щоб тисячі мігрантів на кордоні між Білоруссю та Польщею отримали контрольований шлях до країни, а потім їх необхідно доставити в третю країну за межами ЄС, де вони мають пройти через процедури отримання притулку. До прикладу, в Україну.

Зазначимо, що соціал-демократи в німецькому Бундестазі є найбільшою фракцією, а їхній лідер Олаф Шольц має очолити новий уряд замість Ангели Меркель.

Данілов також розповів, що на засіданні в середу РНБО обговорила дії України у відповідь на міграційну кризу, що склалась на кордоні Білорусі та Польщі.