Залишилося кілька днів: податки на квадратні метри 2021, коли почнуть приходити штрафи за несплату

Які податки повинні заплатити громадяни України до вересня, щоб їх не оштрафували

Те, що до кінця останнього літнього місяця, українці зобов’язані сплатити податок на житлову нерухомість, якщо площа вище встановленої норми, інакше можливе фінансове покарання, випливає з “Податкового кодексу України“.

Відзначимо, що податок розраховується виходячи з “зайвих” квадратних метрів, і це понад 60 “квадратів” для квартири, і від 120 для житлового будинку. Якщо у громадянина дві житлових об’єкти нерухомості, то норма підвищується до 180″квадратів”. Розмір податку за кожен такий “квадрат” – 1,5 відсотка від мінімальної заробітної плати у 2020-му році, тобто 70,8 гривні, і якщо площа квартири 90 квадратних метрів, то заплатити потрібно 2 100 гривень, за 30 квадратних метрів.

Однак, якщо у нерухомості кілька власників, і вона розділена на частини, то подібні норми застосовуються для кожної людини окремо: за квартиру в 100 квадратних метрів, якою володіє сімейна пара, платити не потрібно(по 50 “квадратів” на людину, при нормі в 60).

Нагадаємо, що до 1-го липня, кожен власник нерухомості повинен був отримати квитанцію(за минулий рік), в якій вказувалися не тільки сума податку, а й реквізити для проведення оплати. У тому випадку, якщо житлова площа перевищує норму, але квитанцію так і не надіслали, необхідно звернутися в податкову за місцем прописки, і уточнити, чи потрібно оплачувати податок, і де можна отримати квитанцію.

Також, якщо не сплатити цей збір своєчасно(60 днів з моменту вручення квитанції або не пізніше 1-го вересня), на власника можуть накласти штрафні санкції, в розмірі:

  • за затримку платежу до 30 днів – 10 відсотків від заборгованості;
  • за затримку сплати податку більше ніж 30 днів – 20 відсотків від заборгованості.

Для тих громадян, хто відчуває тимчасові фінансові труднощі, продуманий додатковий механізм: потрібно звернутися в податкову службу за місцем реєстрації, обґрунтувати відсутність грошей, подати запит на розстрочку у сплаті податку.