Залишитеся і без авто, і без грошей: в Україні набирає популярність нова “схема” шахраїв, як не влипнути

У нашій країні зловмисники пробують нові методи обману

Про те, що продаж автомобіля може обернутися втратою і самої машина, і “вторгованих” за неї коштів, якщо занадто довіряти потенційному покупцеві, пише “ТвояМашина“.

Зокрема, відразу після розміщення оголошення про продаж авто, власнику можуть зателефонувати аферисти, і призначити зустріч. При обговоренні умов Угоди, продавцю запропонують заощадити трохи грошей, уклавши договір купівлі-продажу не залучаючи нотаріуса. У процесі шахраї будуть використовувати навички “соціальної інженерії”, навантажуючи довірливого продавця зайвою інформацією про своє нелегке життя, і раптово виниклі труднощі з оплатою повної вартості авто.

Щоб “дотиснути” клієнта, надалі мова зловмисника піде про його стабільну і відмінно оплачувану роботу, а також про те, що він в змозі щомісяця погашати заборгованість, і перший платіж зробить буквально днями. Якщо наївний власник погоджується підписати договір, не звертаючи увагу, на те, що там немає ні слова про розстрочку, і зазначено, що продавцем отримана відразу вся сума грошей — “покупець” їде на своєму придбанні, а через якийсь його номер телефону вже не обслуговується оператором мобільного зв’язку, і, ніяких обіцяних залишків грошей, на жаль, вже ніхто і ніколи не побачить.

Природно, що якщо подібне сталося, то необхідно не зволікаючи звернутися в поліцію, але варто враховувати — в судовому розгляді вартість послуг адвоката обійдеться недешево, і коштів зекономлених на нотаріусі явно не вистачить. Крім того, потерпілий без примусу розписався в отриманні коштів, і в цій ситуації факт шахрайства довести складно.

Експерти рекомендують укладати угоди тільки в присутності нотаріуса, який, до того ж може завірити й факт отримання коштів. Ідеальний варіант, продавати авто в сервісному центрі МВС — після обміну грошей на документи на машину, можна проконтролювати, чи поставлено автотранспортний засіб на облік за всіма правилами.