Зеленський закликав українців вакцинуватися та порівняв втрати від пандемії з наслідками Другої світової

Президент України Володимир Зеленський закликав українців вакцинуватись від коронавірусу. Він заявив, що сьогодні це єдине рішення від COVID-19.

Про це глава держави повідомив у п’ятницю, 29 жовтня, в Одесі на засіданні Конгресу місцевої та регіональної влади. Відео транслювалося на сторінці ОПУ у Facebook.

Зеленський порівняв смертність населення від COVID-19 із втратами під час Другої світової війни. За його словами, під час війни щодня гинули близько 1500 осіб, нині через епідемію гине близько 700 громадян. В Україні стоїть завдання наростити темпи вакцинації до 300 тисяч щеплених на добу.

«Комусь здається, що він найрозумніший. Найчастіше тим, хто не хворів на коронавірус або в кого немає втрат у сім’ї через цю трагедію. Дуже прошу, щоб ми всі вимкнули соцмережі саме з цього питання і увімкнули мозок. Треба вакцинуватися. Сьогодні це єдине рішення. Хочу, щоб ми не боялися страшилок у мережах, а боялися коронавірусу», – сказав Зеленський.

Президент зазначив, що світ накрила потужна хвиля штаму Дельта і з’являються нові варіанти вірусу.

«Щодня антирекорди в усьому світі, ми не виняток… Вихід один – вакцинація. Збільшувати саме відсоток вакцинованих людей – це вихід з цього колапсу. Керівники на місцях, я дуже вас прошу: прокидатися і засинати, як то кажуть, з цією темою», – наголосив Зеленський.

Раніше Зеленський відповів на електронну петицію щодо пропозиції ввести у країні кримінальну відповідальність за «примусову вакцинацію» проти COVID-19, яка набрала необхідну кількість підписів (25 тисяч). Він звернувся до прем’єр-міністра та голови парламенту щодо цього питання.