Жінка виносила та народила чужу дитину, як таке можливо?

Подружжя з Каліфорнії через помилку під час процедури екстракорпорального запліднення народили біологічно чужих дітей. Вони вимагають компенсації за моральну та психологічну шкоду.

Про це пише BBC Україна.

Дафна та Олександр Кардинале подали позов проти Каліфорнійського центру репродуктивної медицини, де відбувалися пологи, а також на афільовану із нею лабораторію In VitroTech Labs. Позивачі твердять, що стали жертвами помилки лікарів, халатності та зумисного приховування помилки закладу.

У позові йдеться, що подружжя звернулося до Каліфорнійського центру репродуктивної медицини влітку 2018-го. Наступного року в них народилася дитина, але пара стала підозрювати щось не те з першої хвилини після народження доньки.

Олександр Кардинале каже, що очікував побачити «дитину зі світлою шкірою», таку ж, як і їхній первісток. Проте батько зі здивуванням побачив, що дівчинка «виявилася набагато смуглішою, із чорним, як вугілля, волоссям».

«Це було настільки неочікувано і дивно, що Олександр відійшов від крісла для пологів та обперся об стіну, – пишуть адвокати. – Впродовж наступних тижнів Олександр не міг позбутися думки про неочікувану зовнішність доньки. Було схоже на те, що вона належить до іншої раси, що було дивним, зважаючи на походження Дафни та Олександра».

Приблизно через два місяці після пологів пара вирішила зробити аналіз ДНК, який засвідчив, що дитина генетично ніяк не пов’язана із Дафною та Олександром.

«В мене було таке відчуття, що в кімнаті почали рухатися стіни, перед очима був туман, я просто оніміла», – так розповіла про свою реакцію на тест мати дитини.

Після цього каліфорнійська клініка допомогла родині Кардинале знайти іншу пару, яка виносила їх біологічну дитину. Ця дівчинка народилася на тиждень пізніше. Коли подружжя зустрілися, їхнім дітям було по чотири місяці. Після ще кількох зустрічей вони вирішили помінятися доньками та зробили це у січні 2020 року після низки юридичних формальностей.

Попри те, що діти поєдналися зі своїми біологічними батьками, Дафна та Олександр кажуть, що вся ця історія далася їм дуже важко.

«В мене вкрали можливість виносити власну дитину», – зазначає Дафна

Вона додає, що ще складніше довелося їхній семирічній доньці, яка не могла зрозуміти, чому в неї раптом з’явилася інша сестра.

У всіх членів родини проявилися симптоми депресії та тривожності. Зараз вони проходять психотерапію.

Екстракорпоральне запліднення – процедура, під час якої яйцеклітина запліднюється поза маткою, у лабораторних умовах, а через кілька днів ембріон переносять в тіло матері, яка виношує дитину до пологів.