Зупинилося серце народного артиста України, деталі нещастя: «Маестро, вічний спокій»

24 жовтня помер відомий радянський, український актор, режисер і сценарист Микола Засєєв-Руденко, серед іншого — творець культового фарсу «Постріл у труні».

Як повідомили в Національній спілці кінематографістів, 88-річний народний артист України хворів коронавірусом. Крім того про його смерть написала в Фейсбуці телеведуча і актриса театру і кіно Руслана Писанка.

Микола Засєєв-Руденко народився 1 червня 1933 року в Києві в родині військовослужбовця.

Закінчив режисерський факультет Ленінградського державного інституту театру, музики і кінематографії, був актором Київського драматичного театру ім. Лесі Українки, актором Театру-студії кіноактора при Київській кіностудії ім. О. П. Довженка.

Засєєв-Руденко знявся в таких фільмах: «Партизанська іскра», «Виправленому вірити», «Катя-Катюша», «Їм було дев’ятнадцять», «Скарби палаючих скель», «Залізний потік», «Удар, ще удар!» та інших.

Як режисер поставив близько двох десятків стрічок, серед них » Афоня, горимо!», «Слухати у відсіках», «Поляна казок», «Бабин Яр», «Чорна рада», «Постріл у труні» та інших.

У мережі українці висловили своє співчуття родині і близьким режисера: «Світла пам’ять», «Мої співчуття близьким», «Маестро, я вражена… І зовсім немає слів», «Царство Небесне, вічний спокій».